Každý jen trochu rozumný člověk si snadno a rychle na tuto otázku odpoví: „Rychle k zubaři“

Ale co dělat, když zub bolí a objednaní jsme až za týden, či dva. Můžeme jít na zubní pohotovost, ale tam jde většina lidí až když je bolest skutečně nesnesitelná. Ale tak moc nás to nebolí, jen se tak trochu ozývá, abychom na něj, na mršku, nezapomněli. Nicméně, i to je dost nepříjemné.

Tak co s tím? V lékárnách existuje množství různých medikamentů, více,  či méně účinných, ale také více, či méně zatěžujících organizmus. I babských rad je na toto téma více než dost.

Já mám jednu radu vyzkoušenou a vím, že zabírá. Hřebíček. Ne ten ze železa, co se dá zatloukat, ale ten, co jej má snad každá kuchařka doma mezi kořením. Můžete to někdy vyzkoušet také, až bude třeba, vzpomenete si na to.

Při bolestech zubů (a někdy to nemusí být ani zuby, ale bývají to i dásně) si vezměte jeden hřebíček a cucejte jej jako bonbón. Je to méně nápadné, než žvýkačka. Ve chvíli, kdy zjistíte, že už chuť koření necítíte, stačí malinko do hřebíčku kousnout a on znovu začne chuť pouštět. Je třeba podotknout, že tu nejde o to, abychom si pochutnali na příjemné chuti hřebíčku, ale aby byly v ústech uvolňovány silice, obsažené v tomto koření, které působí antibakteriálně a tlumí bolest.

Hřebíček vám bolavý zub samozřejmě nespraví, ale pomůže vám bez velkých bolestí přečkat čas, než se dostanete k zubaři.