Leze na vás chřipka, nebo angína, začalo vás škrábat v krku? Můžete zkusit několik možností.

Jít rovnou k doktorovi – výsledek? Většinou vám řekne, že si máte koupit v lékárně něco na kašel a kloktadlo, že to na antibiotika zatím není. Prostě ztracený čas.

Můžete si čas ušetřit a jít rovnou do lékárny pro kloktadlo a kapky na kašel – výsledek? Doporučí Vám různá kloktadla, tabletky, cucavé bonbóny, nebo kapky, za které dáte i několik desítek či stovek korun. S dost spornou vyhlídkou, zda to pomůže. S největší pravděpodobností pak stejně skončíte u lékaře.

Úplně stejnou službu vám splní kloktání slanou vodou. Někdo říká mírně slanou vodou. Osobně nevím, co přesně to je mírně slaná voda. Já si vždy dám do skleničky vody asi jednu až dvě vrchovaté lžičky soli, rozmíchám a nechám stát v koupelně na umyvadle. Kdykoli jdu kolem koupelny, zastavím se tam, doušek slané vody vezmu do úst, vykloktám a jdu dál, Tak to dělám celý den – třeba i několikrát za hodinu a bolest většinou ustoupí. Pokud při bolestech v krku máte teploty, nebo během jednoho až dvou dnů bolest neustoupí, případně se zhoršuje, je vždy lépe navštívit lékaře.