Často se mě lidé ptají, co je to vlastně Osud, jaký mám názor na Boha a jak jde výklad karet dohromady s vírou.

Ono je dost těžké krátce vysvětlit něco tak rozsáhlého jako je Osud a Bůh. Lidé vnímají Osud často jako cosi neměnného, kde je napsán každý náš krok od narození až do smrti a Boha jako toho, kdo ten Osud určuje.

Nechci se pouštět do polemik s teology, či se znalci v oboru náboženství. Ale svůj názor mám a je celkem jednoduchý. Podle mne je Bůh a Osud v podstatě totéž. Ještě k tomu můžeme přidat slovo Náhoda. Pro každého, co mu více sedí.

Když vstupuje naše duše do života na Zemi, naplánuje si spolu s jakousi vyšší inteligencí to, co má v tomto životě prožít, zpracovat a poučit se z toho. Vybere si, ke komu a kdy se narodí a hup do života.

A se životem přijdou i problémy a starosti, nenaplněné sny. A samozřejmě s tím i myšlenky typu: „Bůh mi nepřeje!“ Jak to vlastně s Bohem je, chce, abychom se trápili? Nebo je mu to jedno? Nebo je to nějaký vtipálek, co si z nás dělá legraci?

Ani jedno. On kontroluje dodržování a vykonávání našeho plánu a když vidí, že se snažíme, tak nám občas trošku pomůže. Ale nikdy nám nedá na stříbrném podnose to, o co jej prosíme.

Moc krásně je to popsáno v americkém filmu „Božský Evan“. Morgan Freeman v roli Boha krásně vysvětluje poslání Boha v životě lidí nějak takto:

„Když se člověk modlí za trpělivost, dá mu příležitost být trpělivý

když se modlí za odvahu, nedá mu odvahu, ale příležitost být odvážný

modlíte se za sblížení rodiny – dá vám příležitost milovat“

V těchto slovech je velmi dobře a neskutečně jednoduše vysvětleno co to je Bůh, Osud, Náhoda – je jedno, jak to nazvete. Je to jedna velká PŘÍLEŽITOST za druhou. A je na vás, jak s nimi naložíte.

A jak s tím souvisí vyklad karet? Úplně jednoduše. Ve výkladu karet jsou tyto příležitosti vidět a je tam vidět i to, co nám přinese, když příležitost využijeme, nebo když ji přejdeme a smeteme ji ze stolu jako něco, co se nám zrovna teď nehodí.

Přeji vám hodně šťastných příležitostí, vaše kartářka Marie