Když přišla, byla to mladá žena, kolem dvaceti šesti let. Dalo by se o ní říci, že je ošlehaná životem. Žila s přítelem, ale vztah jí připadal málo naplňující, ale přitom v něm nic nechybělo. Jenže stále myslela na muže, do kterého byla zamilovaná ve svých šestnácti letech. A protože byla zamilovaná a on se jí nevšímal, udělala tenkrát hloupost. Kamarádky jí nabídly nějaký rituál, aby se do ní zamiloval také. Tak se tři holky, těsně po pubertě, sešly, aby podle návodu z nějaké knížky vykonaly ten pravý rituál pro získání lásky vybraného partnera.

Moc se jí nechtělo, ale nakonec souhlasila. Vyrobily si panenku a ona přinesla svetr, který měl ten její vyvolený na sobě. Ze svetru sebraly pár vlasů a ona mu ho vrátila zpátky, aniž by se všiml, že svetr na chvíli zmizel. Jenže něco bylo špatně. On se jí nadále ani nevšímal. Ale zato jeden z jeho kamarádů, kterého ona sama právě moc nemusela, za ní najednou začal běhat a ona se ho nemohla ani zbavit.

Nedokázala to pochopit až do chvíle, kdy ho viděla v tom svetru, ze kterého brala vlasy. On ten její vyvolený měl ten svetr jen půjčený. Chtěla po kamarádkách, aby to odvolaly. Hrát si na čarodějky, to holky uměly, ale napravit to, co vlastní nedůsledností spískaly, na to byly krátké. Nakonec to vyřešila tak, že brzy po škole odešla ze svého rodiště do Prahy a nesla si s sebou výčitky svědomí, co udělala klukovi, o kterého ani nestála.

Se mnou se nepřišla poradit o tom, jak zrušit kouzlo, aby ten chudák měl konečně klid, ale aby si udělala jasno v tom, co a jaký vztah chce. Jestli být se svým přítelem, nebo se s ním rozejít a zkusit se dát dohromady s tím, do kterého byla kdysi zamilovaná. Nedávno ho totiž potkala a znovu se v ní cosi hnulo.

Musela jsem ji ale před ním varovat. Ve vyložených kartách se ukázalo, jaká proměna se stala s povahou muže, do něhož byla v minulosti zamilovaná. Pamatovala si ho jako milého, fajn kluka, veselého, který byl ochotný každému pomoci. Za dobu, kdy ho neviděla a nebyla v kontaktu s nikým z jeho okolí, se jeho povaha změnila. Bylo vidět, že teď je z něj člověk, který je zvyklý pouze brát a nedávat. Ona byla příliš ovlivněna hezkými vzpomínkami a city z minulosti. Nyní má tři možnosti, ukončit současný vztah a být chvíli sama, ukončit současný vztah a pokusit se oživit ten starý, nebo zůstat v současném vztahu. Varovala jsem ji před unáhleným rozhodnutím, protože její současný vztah je pěkný a na partnera se může spolehnout. Poradila jsem jí, aby si nechala čas a nejdříve se pokusila zjistit charakter toho muže z minulosti, jestli o něj vůbec ještě bude stát. Poselství karet poslechla a asi za dva měsíce mě kontaktovala a řekla mi, že se opravdu hodně změnil a že se z něj podle jejích slov stal pěkný hajzl. Tak se odmilovala a zůstala ve svém vztahu, spokojenější, než před tím.

Pak jsme spolu začaly ještě probírat, jak pomoci tomu očarovanému a proto, že jsem se sama nechtěla pouštět do odstraňování kouzla, vytvořeného někým jiným, jsem jí poradila, na koho se má obrátit, aby ten chudák měl konečně klid a ona, jak se říká, čistý stůl. I to se podařilo a časem se ona sama magii začala věnovat, ale ne jako tenkrát v šestnácti. Dělat rituály, aniž by vlastně věděla, co dělá. Ale začala tak, jak se to má. Nejdříve studovat s tím, že až později přejde do praxe.