Jitka byla nešťastná asi pětatřicetiletá žena od které odešel přítel, se kterým byla několik let. Když s ní ještě byl, nechtěl ani slyšet o tom, že by měli mít děti. A ona, protože ho měla ráda, stále ustupovala a čekala, až bude souhlasit. A čekala tak dlouho, až od ní přítel odešel k jiné ženě a paradoxně se s ní staral o jejího asi pětiletého synka. To bylo něco, co nedokázala zpracovat a pochopit. Proč, když s ní dítě mít odmítal, se najednou v pohodě stará o cizí dítě. Také chtěla vědět, co se mu na ní nelíbilo, co jeho nová přítelkyně má a ona ne.

Karty začaly mluvit a bylo v nich vidět, že i když je Jitka spolehlivá a má ho ráda a on ji má také rád, je nevyzrálý a nespolehlivý a ve chvíli, kdy začala mluvit po několikaletém vztahu o dítěti, doslova se vyděsil a začal se cítit příliš spoutaný a před možnou zodpovědností utekl. Jen pomyšlení na tu zodpovědnost ho přimělo jednat jako vystrašené kotě – rychle utéci co nejdále. Dítě druhé ženy mu nevadí, protože to není jeho dítě a proto to není ani jeho zodpovědnost. Jeho nová přítelkyně je, i přestože má dítě nezodpovědná a impulzivní, v tom je jiná než Jitka a to se mu na ní líbí. On sám si pomaloučku už začal uvědomovat, že to není úplně to pravé. Jenže něco jiného je začít si uvědomovat a uznat, že udělal hloupost. A nedej Bože s tím přijít s omluvou za Jitkou a říci jí to do očí. Přitom ona sama na to ještě po několika měsících stále čeká.

No s jeho návratem se v nejbližší době počítat nedalo, protože přiznat chybu bolí a on na to rozhodně není dost zralý. Ale v kartách se jeho návrat ukazoval. Jenže než se ten chudák rozhoupe, bude se Jitka rozhodovat, jestli ho vůbec ještě chce zpátky i přesto, že v tuto chvíli by ho chtěla zpět a hned, jak by se ukázal ve dveřích, by se mu vrhla kolem krku.

Po výkladu karet Jitka řekla, že to je zajímavé, ale to samé prý už jí přede mnou řekly dvě kartářky, přestože pokaždé si vytáhla jiné karty. Snad si myslela, že když půjde k další kartářce a další a další, že dříve či později jí nějaká přeci jen řekne, že ten její bývalý už čeká u jejích dveří.